دبیرخانه همایش علمی_ تخصصی تدوین آیین‌نامه‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر از شما برای شرکت در همایش و ارسال مقاله، تقاضا دارد به نکات زیر توجه فرمایید:

 

1- مقاله‌ها بر روی کاغذ A4 با حاشیه 2 سانتیمتر از چهار طرف و فاصله بین سطرها تک سطری از یکدیگر در محیط Word و قلم BNazanin13 تایپ شود و  از طریق سامانه بارگذاری شود. (مقالات دارای طبقه بندی احتمالی در سه نسخه به همراه لوح فشرده (CD) آن به  دبیرخانه همایش تحویل یا فرستاده شود.)

2- اسامی و اصطلاحات خارجی شامل نام اشخاص، محل‌ها، علائم اختصاری واژه های علمی و..... در متن به فارسی نوشته شود و در زیرنویس همان صفحه به زبان اصلی آورده شود.

         ترتیب تنظیم مقاله‌ها: 

         (1) برگه مشخصات نویسنده  (2) عنوان مختصر و متناسب با محتوا حداکثر 20 کلمه

         (3) چکیده فارسی (در این بخش نام و عنوان نویسنده درج نشود)  (4) مقدمه (5) متن شامل(مبانی­ نظری و تعریف مفاهیم و تحلیل محتوا)  (6) بحث و نتیجه­ گیری   (7) منابع و ماخذ

3- چکیده مقاله حداکثر 300 کلمه نوشته شود به گونه‌ای که دربردارنده موضوع، متن و مهمترین نتیجه‌گیری مندرج باشد.

4- کلید واژگان به صورت فارسی و 3 تا 5 کلمه، در پایان چکیده‌ نوشته شود.

6-  اصل جداول، طرح‌ها و نمودارها پیوست مقاله باشد. شرح تصویر و توضیح مربوط به نمودار زیر آن و شماره و عنوان جدول در بالای آن آورده شود.

7-  انشاء و املا  مقاله صحیح، روان و سلیس باشد و نکات دستوری در نگارش آن رعایت شود.

8-  نام نویسنده یا نویسندگان، پژوهشگران با سمت و درجه علمی و نشانی دقیق و شماره تلفن و نشانی پست الکترونیکی  (Email) در صفحه اول مقاله قید شود.

 

روش ارجاع به منابع در متن و پایان مقاله به صورت زیر انجام پذیرد:

الف- ارجاع به منابع به شیوه درون متنی یا APA است. به این‌گونه که در متن مقاله پس از نقل مطلب در داخل پرانتز نام خانوادگی نویسنده سال انتشار و صفحه مورد نظر ذکر شود مانند (هومن، 1378 :16).

ب- فهرست منابع در پایان مقاله به صورت زیر و به ترتیب الفبایی نویسندگان در دو بخش فارسی و انگلیسی تنظیم شود.

مقاله: نام خانوادگی، نام (سال انتشار)، عنوان مقاله، نام نشریه، دوره، شماره، شماره صفحات مقاله در نشریه.

کتاب: نام خانوادگی، نام (سال انتشار)، عنوان کتاب، نام ونام خانوادگی مترجم،(در صورتی که کتاب ترجمه باشد) محل نشر، ناشر.

پایان‌نامه/ رساله: نام خانوادگی، نام (سال انتشار)، عنوان پایان نامه، پایان نامه کارشناسی ارشد/ رساله دکتری چاپ نشده، نام دانشگاه.

در صورت استفاده از منابع اینترنتی علاوه بر ذکر مشخصات فوق در پایان، نشانی دسترسی به سایت اینترنتی به طور کامل و تاریخ مشاهده نیز نوشته شود.

نحوه بررسی مقاله‌ها

مقاله‌های دریافت شده، نخست توسط دبیر علمی و دبیران تخصصی هر محور مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت انطباق با محورهای همایش، به منظور ارزیابی به صورت بی‌نام برای دو تا سه نفر از داوران صاحب­نظر در موضوع مقاله ارسال خواهند شد.

ملاحظات

- مسئولیت محتوای مقاله‌ها بر عهده نویسندگان است.

- دبیرخانه همایش حق قبول یا رد، ویرایش، تلخیص و تنظیم مقاله‌ها را دارد.

- ضروری است مقاله ارسال شده در هیچ سمیناری (داخلی، ملی یا بین‌المللی) ارائه نگردیده باشد و یا در هیچ نشریه‌ای (داخلی، ملی یا بین‌المللی) قبلاً چاپ و یا همزمان به نشریه‌های دیگر فرستاده نشده باشد.

- محتوای مقاله با اهداف همایش متناسب باشد. (تشخیص این مورد با دبیر علمی همایش است).